کافه کتاب

دیوانگان ثروت ساز ( دارن هاردی )

کتاب دیوانگان ثروت آفرین
برای دانلود کتاب روی عکس کلیک کنید

کتاب “دیوانگان ثروت ساز”اصول زندگی در دوران جدیداست.دورانی که در آن از عصر انبوه سازی صنعتی خبری نیست و وعده ای داده نشده که برای اشخاص،امنیت شغلی و به تبع آن امنیت زندگی فراهم آورد.به نوعی بازگشته ایم به یک قرن قبل جایی که در آن چندان از استخدام های انبوه و جامعه ی حقوق بگیر خبری نبود و نه از کار بدون ریسک با حقوق سرماه.مسئولیت زندگی به معنای واقعی و عیان بر دوش خودمان بود و این ماییم که گلیم زندگی مان را آب بیرون بکشیم.باید نه مثله پدران که مثل پدربزرگان مان و ای بسا پدران پدربزرگان مان زندگی کنیم که در آن هر فرد،خودش یک کارفرما و کار آفرین بود و امنیت زندگی خود و خانواده اش را برعهده داشت.تکنولوژی بار دیگر ما را به همان عصر کشانده وازحباب عصر صنعتی فاصله مان داده. در این میان تنها کسانی موفق خواهند بود که فنون زندگی در اثر جدید را بدانند و به کار ببندند و فکر نکنند که آسمان همیشه این رنگی است.حالا قرار است هرکداممان کارآفرین باشیم و کارآفرینی با تشبیه دارن هاردی ،شبیه سوارشدن بر قطار وحشت شهربازی هاست که در نهان،ریسک شیرینی درخود دارد و اوج و فرودهایش همان ساختن مفهوم حقیقی و قهرمانانه ی زندگی برای هر فرد است.


چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ ( اسپنسر جانسون )

کتاب “چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟” اثر دکتر اسپنسر جانسون، راهی شگفت‌انگیز برای سازگاری با تحولات در کار و زندگی را به شما نشان می دهد.

برای دانلود کتاب روی عکس کلیک کنید

“چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟” داستانی است درباره‌ تغییراتی که در یک راهروی پیچ در پیچ اتفاق می‌افتد و در آن چهار شخصیت وجود دارد که به دنبال پنیر هستند پنیر استعاره‌ای است از آن چه می‌خواهیم در زندگی داشته باشیم که ممکن است شغل، روابطمان با دیگران، پول، خانه‌ای بزرگ، آزادی، سلامتی، آگاهی، آرامش روحی یا حتی ورزشی همچون دو یا بازی گلف باشد.

هر کدام از ما در مورد پنیر دلخواه خود نظر خاصی داریم و برای به دست آوردن آن تلاش می‌کنیم، زیرا بر این باور هستیم که رسیدن به آن، ما را در زندگی به خوش‌بختی و سعادت خواهد رساند. اگر آن را به دست آوریم، اغلب دلبسته‌ آن می‌شویم و اگر آن را از دست بدهیم یا کسی آن را از ما بگیرد، شوکی بزرگ و تکان دهنده‌ به ما وارد می‌شود.

در این داستان، راهروی پیچ در پیچ نمایانگر مکانی است که شما برای رسیدن به اهداف خود در آنجا وقت می‌گذرانید. این مکان ممکن است محلی باشد که در آن کار می‌کنید، جامعه‌ای باشد که در آن زندگی می‌کنید یا روابطی باشد که در زندگی خود با دیگران دارید.

داستان پنیر، که شما در صدد خواندن آن هستید، در سراسر دنیا بارها در سخنرانی‌هایم بازگو کرده‌ام و بعد به کرّات از مردم شنیده‌ام که این داستان چه تأثیری در زندگی آن‌ها داشته است و تحولات زیادی را در زندگیشان به ارمغان آورده است.

چه باور کنید چه نه، این داستان کوچک تاکنون باعث نجات بسیاری از افراد در زمینه شغلی‌، روابط زناشویی و زندگی شده است.

تغییر همیشه اتفاق خواهد افتاد. در تمام این تغییرات شرایط عوض می‌شوند. گاها ممکن است تصور کنیم که این تغییرات بر ضرر ما می‌باشند و جایگاه قبلی که داشته‌ایم را از دست داده‌ایم. داستان پنیر به ما کمک می‌کند تا با تغییرات روبرو شویم، از آنها استفاده کنیم.

این کتاب برای کسانیکه در شرف تغییر هستند یا اینکه در جا می‌زنند قابل کاربرد می ‌باشد. این کتاب می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.


120 قانون اساسی برایان تریسی

برای دانلود کتاب روی عکس کلیک کنید

بعضی از این قانون‌ها عبارت‌اند از:

قانون علت و معلول: هر چیز به دلیلی رخ می‌دهد. برای هر علتی معلولی هست و برای هر معلولی علت یا علت‌های بخصوصی وجود دارد. چه از آن‌ها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. 

قانون ذهن: همه علت‌ها و معلول‌ها ذهنی هستند. افکار شما تبدیل به واقعیت می‌شوند افکار شما آفریننده‌اند. شما تبدیل به همان چیزی می‌شوید که درباره آن بیشتر فکر می‌کنید. همیشه درباره چیز‌هایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره چیزهایی که خواستار آن نیستید اجتناب کنید. 

قانون عینیت یافتن ذهنیات: دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه خود را در درون خود خلق کنید زندگی ایده‌آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید.


سنگفرش هر خیابان از طلاست ( کيم وو چونگ )

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست: راهی به سوی موفقیت شامل مجموعه‌ای از مقالات کوتاه کیم وو چونگ خطاب به جوانان کره‌ای است و یک پیام جهانی را دربر دارد؛ این که کار، هیجان‌انگیزتر از تفریح است.

برای دانلود کتاب روی عکس کلیک کنید

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست: راهی به سوی موفقیت که پرفروش‌ترین کتاب کره‌ای (Every Street is Paved with Gold: The Road to Real Success) است در اصل حاوی پندهایی برای جوانان کره‌ای است؛ اما پیامی جهانی دارد، کم‌کم بسط پیدا کرد و کامل‌تر شد. در کره جنوبی کتاب «کیم» همانند کتاب‌های کوچک «لی یاکوکا» رئیس «شرکت سهامی کرایسلر» که در آمریکا مشهور است، می‌درخشد.

شما باید با کیم وو چونگ (Kim Woo Choong) آشنا شوید؛ نه تنها به این دلیل که پسر بچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف ناپذیر، گروه صنعتی دوو را با بیش از 25 میلیارد دلار فروش سالیانه تاسیس کرد و یا به این دلیل که رهبران جهان، نبوغ افسانه‌ای او را در کار و تجارت ستوده‌اند؛ شما می‌بایست با وی آشنا شوید، زیرا سرگذشت وی مجموعه‌ای از راهنمایی‌های خلاقانه و کاربردی در راه رسیدن به موفقیت در کار و زندگیست.

این کتاب راه‌هایی جدید و فوق‌العاده برای اتخاذ تصمیم‌های بزرگ، بدست آوردن وام‌های کلان، پایان دادن به جلسات کاری طولانی، استخدام دستیاران بزرگ و بسیاری کارهای دیگر را نشان می‌دهد. همچنین ثابت می‌کند که اگر شما به سختی کار کنید و از پولتان برای بهبود وضع جامعه خود استفاده کنید، آنگاه واقعا به این نتیجه می‌رسید که سنگفرش هر خیابان از طلاست و وارد جاده موفقیت واقعی می‌شوید.

در این کتاب می‌خوانیم به همان اندازه که اندام‌های‌مان قوی‌تر می‌شود، باید سرمان را پایین‌تر بگیریم و فروتن باشیم. ما نیازمندیم تا از قطره‌های عرق روی پیشانی یک کشاورز، روغنی شدن لباس کارگران در کارخانه، از لمس دست گرم والدین در تاریکی پیش از طلوع آفتاب هنگام تهیه صبحانه برای فرزندانشان، چیزهای زیادی یاد بگیریم. چشم و گوشتان را برای دیدن و شنیدن صداهای اطرافتان بازکنید، متواضع باشید و سخت مطالعه کنید.

کره‌ای‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده‌اند. کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست: راهی به سوی موفقیت، بخشی از راه‌هایی که کیم را قادر به غلبه بر چالش‌هایش می‌سازد، نشان می‌دهد.

کیم وو چونگ (Kim Woo Choong)، پس از جنگ کره بدون هیچ سرمایه‌ای از صفر شروع کرد و یکی از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی جهان را تأسیس نمود. کیم بنیان‌گذار و رئیس «دوو» این ایده را که شرق آسیا به مرکز تجاری جهان تبدیل خواهد شد، طراحی و اجرایی نمود. او کارش را با خرید و احیا شرکت‌های ورشکسته در کشورش شروع کرد. 

«کیم» نشان می‌دهد هنگامی‌ که قدرت اقتصادی از غرب به شرق منتقل شود تمامی ملت‌ها از آن بهره‌مند می‌گردند. او را هم‌ تراز آسیایی «آندرو کارنجی» یا «جان دی راکفلر» می‌دانند اما با دید و تفکراتی متفاوت. هر کسی می‌تواند از کیم بیاموزد مخصوصاً از قدرت خارق‌العاده‌اش در به حرکت درآوردن ملت‌ها و زندگی پرماجرایش موجب شده تا «هوراشیو آلجر» اصلی به نظر آرام بیاید. 


قورباغه‌ات را قورت بده ( برايان تريسی )

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده (Eat that Frog) اثر برایان تریسی، 21 روش عالی برای مبارزه با تنبلی و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر را بیان می‌کند و در این کتاب می آموزد که بهتر است هرکاری را، هرچقدر سخت یا آسان، سریع و بدون تعلل انجام دهید.

برای دانلود کتاب روی عکس کلیک کنید

شما هیچوقت برای انجام تمام کارهایی که باید انجام بدهید فرصت کافی ندارید. شما به معنای واقعی کلمه در انبوه کارها، مسئولیت‌های فردی، پروژه‌ها، روزنامه‌ها و مجله‌های زیادی که باید بخوانید و کتاب‌هایی که روی هم انبار شده‌اند تا یک روز، به محض اینکه فرصتش را پیدا کردید، به سراغ آن‌ها بروید غرق شده‌اید. اما واقعیت این است که هیچوقت نمی‌توانید عقب افتادگی خود را جبران کنید و از کارهایتان جلو بیافتید. هرگز نمی‌توانید آنقدر از کارها پیشی بگیرید که بتوانید تمام آن کتاب‌ها و نشریه‌ها را بخوانید و نیز به تفریحاتی که همیشه آرزویش را داشته‌اید بپردازید.

شما فقط از این طریق می‌توانید وقت و زندگی خود را تحت کنترل درآورید که روش فکر کردن، کارکردن و نحوه روبه رو شدن با سیل بی‌پایان کارهایی است که هرروز بر سرتان می‌ریزد را تغییر دهید.

برایان تریسی (Brian Tracy) سخنرانی برجسته و نویسنده مشهور کتاب‌های خودیاری است. او سمینارهای مختلفی را در مورد رهبری، فروش، مدیریت موثر و استراتژی کسب و کار برگزار کرده است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
× ارتباط آنلاین